گیاه چند ساله چیست؟

گیاه چند ساله به طور کلی 3 فصل رشد یا بیشتر زندگی خواهد کرد. پیازهای چند ساله اغلب در پاییز برای رشد در بهار آینده کاشته می شوند. گیاهان چند ساله گیاهان محفظه ای را می توان در طول سال کاشت ، اما معمولاً در بهار ، تابستان و اوایل پاییز به عنوان گیاهان جوان کاشته می شوند. گیاهان چند ساله نسبت به گیاهان یکساله دوره شکوفایی کمتری دارند ، بنابراین بیشتر باغبانان این دو را در باغهای خود ترکیب می کنند.

گلهای چند ساله سال به سال شکوفا می شوند و در بیشتر حیاط ها یافت می شوند. قیمت آنها نسبت به بوته ها و درختان مقرون به صرفه تر است و می توان آنها را به راحتی در چند تایی پرورش داد ، چه در تختخواب های کل باغ ، به عنوان لهجه  گل زامفولیا هایی برای درختان و بوته ها ، در ترکیب با گیاهان یک ساله و حتی در گلدان ها یا جعبه های پنجره. علاوه بر این ، گیاهان چند ساله هر ساله کمی بزرگتر می شوند و اغلب می توانند تقسیم شده و به سایر فضاهای خالی گلدان شما اضافه شوند.

از نظر تئوریک درختان و بوته ها نیز چند ساله هستند زیرا بیش از 3 سال عمر می کنند. با این حال ، باغبانان باغبانی تمایل دارند که گیاهان چند ساله را به 2 نوع متمایز – چند ساله گیاهان علفی و چند ساله چوبی دسته بندی کنند. گیاهان چند ساله چوبی شامل درختچه ها ، درختان انگور و درختانی هستند که زمستان را تحمل می کنند و با فرا رسیدن بهار رشد مجدد خود را از سر می گیرند. گیاهان چند ساله گیاهان علفی در پاییز از بین می روند اما ریشه های آن همچنان فعال می مانند تا در زمستان زنده بمانند و دوباره رشد خود را در بهار از سر بگیرند.

بنابراین ، مزایای گیاهان چند ساله نسبت به گیاهان یک ساله چیست؟ بیشتر گیاهان یک ساله نیاز به نگهداری زیادی دارند از جمله خرید بذر ، کاشت آنها ، پرورش آنها در فصل رشد ، افزودن مقدار زیادی آب اضافی و کود به طور مکرر و سرانجام با از بین رفتن فصل رشد ، گیاه سالانه شما از بین می رود. به جای صرف وقت و تلاش زیاد برای گیاهان یکساله ، انتخاب کاشت چند گیاه چند ساله در حیاط شما بسیار آسان تر خواهد بود که نه تنها باعث زیبایی باغ شما می شود بلکه به تلاش کمتری نیز نیاز دارد. گیاهان چند ساله برای فصول بعدی شکوفا می شوند و حداقل به کوددهی و آبیاری نیاز دارند. این واقعیت که ریشه گیاهان چند ساله در عمق زمین قرار دارند ، نگهداری آنها را بسیار آسان می کند.